Opis:


Marzysz o tym by Twój biznes rozwinął skrzydła? Konkurencja daje Ci się jednak mocno we znaki? Klientów wciąż ubywa, a w budżecie brakuje pieniędzy na promocję czy rozszerzenie działalności? Możesz oczywiście wziąć kredyt w banku, ale... Po co się zadłużać? Istnieje dużo korzystniejsze rozwiązanie. Warto poszukać inwestora, który wniesie do spółki nie tylko dodatkowy kapitał, lecz również garść „świeżych” pomysłów.

 

Pierwszym krokiem na drodze do ewentualnej sprzedaży jest bez wątpienia rzetelna wycena udziałów spółki z o.o. Jeśli zostanie odpowiednio przeprowadzona dostarczy mnóstwa interesujących informacji odnośnie kondycji firmy. Pozwoli także zidentyfikować słabe i mocne strony przedsiębiorstwa. Nasuwa się zatem pytanie: od czego zacząć? Szacowanie wartości spółki zazwyczaj odbywa się na podstawie starannej i dogłębnej analizy sprawozdań finansowych, rachunków zysków i strat, oraz zestawień aktywów i pasywów. Istnieją również inne metody szacowania, na przykład: porównawcza, dochodowa czy likwidacyjna.

 

Zastanawiasz się pewnie, która z nich zasługuje na miano najlepszej? Nie sposób rozstrzygnąć rzeczonej kwestii w jednym krótkim artykule. Wiele zależy bowiem od indywidualnych oczekiwań czy upodobań. Każde z przywołanych tu „narzędzi” ma swoje wady i zalety. Podejmując decyzję, trzeba wziąć pod uwagę specyfikę danej spółki. Dobrze byłoby „połączyć” ze sobą kilka wspomnianych wariantów wyceny. Najważniejsze jest jednak to, by zachować umiar, zdrowy rozsądek i obiektywizm. Wówczas uzyskamy najbardziej wiarygodny „rezultat”.

 

Chciałbyś wiedzieć coś więcej na temat prowadzenia własnej działalności gospodarczej, a w szczególności spółki z ograniczoną odpowiedzialnością? Pragniesz odnaleźć się w gąszczu skomplikowanych przepisów podatkowych? W takim razie zajrzyj na stronę internetową bloga założonego przez Magdalenę Boć, prawnika z bogatym doświadczeniem: podatkiwspolce.pl. Dzięki temu prostemu „zabiegowi” rozwiejesz wszystkie towarzyszące Ci wątpliwości, nie tracąc cennego czasu na przeszukiwanie zasobów sieci!

Data dodania: 14-11-2018
O BLOGU
Źródło:
http://podatkiwspolce.pl/zakup-udzialow-spolce-o-o/


O firmie:


Firma: Podatkiwspolce.pl

Adres: - -

Miejscowość: Gdańsk

Kod pocztowy: --

Telefon:

Domena: http://podatkiwspolce.pl/


Oceń firmę (0 z 0 głosów)
OpinieUżytkownik Martyna dodał komentarz Ocena 4
Zaintrygowało mnie to, że nie tak łatwo dobrać sposób wyceny udziału w spółce z o.o. . Moim zdaniem ważne jest, jeśli zaistnieje taka potrzeba, skonsultować swój przypadek ze specjalistami od prawa czy finansów w spółce lub szukać informacji na własną rękę np. w internecie.
Opublikowano: 2018-07-12 11:29:14

FIRMY W OKOLICY:

P.P.H. KEMER Lech Modrzyński

Straszyn

Stomatolog Tomasz Dzwonkowski

Tczew

APE-LP

Gdańsk