Opis:


Przeszywający ból śródstopia utrudnia Ci wykonywanie codziennych czynności? Długie spacery stają się prawdziwą udręką? Nie bagatelizuj problemów i czym prędzej udaj się do specjalisty. Powody wspomnianych dolegliwości mogą być różne - haluksy, palce młotkowate, ostroga piętowa, niewydolność żylna, miażdżyca, rwa kulszowa czy wreszcie neuralgia Mortona. O ile większość osób doskonale zdaje sobie sprawę z tego czym są na przykład haluksy, o tyle zdefiniowanie ostatniego z przywołanych schorzeń nastręcza niemałych trudności. Sprawę dodatkowo komplikuje fakt, iż w powszechnym użyciu funkcjonuje wiele rozmaitych określeń rzeczonej jednostki chorobowej: zespół Mortona, metatarsalgia Mortona, nerwiak Mortona, etc. Owa niejednomyślność bywa źródłem nieporozumień.

 

Powróćmy zatem do kwestii poruszonej na wstępie i poszukać odwiedzi na pytanie: co kryje się pod nazwą neuralgia Mortona? Patologia nerwu podeszwowego wspólnego palców (a dokładniej mówiąc zapalenie i przerost tkanki nerwowej). Jej występowaniu sprzyjają takie czynniki jak: wiek (powyżej pięćdziesiątego roku życia), płeć (szacuje się, że kobiety borykają się ze wspomnianą przypadłością osiem razy częściej niż mężczyźni), otyłość, wady i deformacje stóp (płaskostopie poprzeczne, wąskie przodostopie), noszenie niewygodnego obuwia (buty na wysokim obcasie), etc. Leczenie zwykle zaczyna się od metod nieoperacyjnych (ostrzykiwanie chorych miejsc lekami sterydowymi, stosowanie specjalnych wkładek ortopedycznych czy wykonywanie ćwiczeń zmierzających do usprawnienia kończyn i rozluźnienia uciskanych tkanek). Co w sytuacji, gdy wymienione działania nie przynoszą pożądanych rezultatów? Wówczas konieczna okazuje się interwencja chirurga. Specjalista usuwa tkanki odpowiedzialne za ucisk nerwu.

 

Poradnia Chorób Stóp ma bogate, wieloletnie doświadczenie w przeprowadzaniu tego typu zabiegów. Pracuje w oparciu o najnowocześniejszy sprzęt. Świadczy kompleksową i fachową pomoc pacjentom w całej Polsce. Więcej informacji na temat placówki można znaleźć na stronie internetowej: poradniastopy.pl

O firmie:


Firma: Poradnia Chorób Stopy

Adres: Bartnicza 4a

Miejscowość: Warszawa

Kod pocztowy: 03-358

Telefon:

Domena: https://poradniastopy.pl/


Oceń firmę (0 z 0 głosów)
OpinieBrak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:

Ayming Polska Sp. z o.o.

Warszawa

Kancelaria Prawna Adwokat Grzegorz Mazurek

Warszawa

TanieMilitaria.pl

Warszawa