Opis:


Zachowanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa jest obligatoryjne w przychodniach, gabinetach lekarskich czy salonach piękności. W tym wypadku duże znaczenie odgrywa również jakość wykorzystywanych przez nas rękawic ochronnych. Tutaj nie warto dokonywać pozornych oszczędności, które mogą skutkować np. utratą zdrowia. Nie ma sensu narażać swoich pracowników na zagrożenie, którego można uniknąć.

Na rynku dostępne są różne rodzaje rękawic, w tym rękawice ochronne nitrylowe, lateksowe czy winylowe. Wszystkie wymienione rękawice powinny być nie tylko elastyczne, ale także wytrzymałe. Bez dobrej odporności na działanie substancji chemicznych tak naprawdę takie rękawice nie są w stanie spełnić swojej roli. Dlatego tak ważne jest, aby kupować je jedynie od sprawdzonych producentów, którzy mogą pochwalić się certyfikatami czy też przestrzeganiem określonych norm jak np. EN 455 w czasie produkcji. Każde uchybienie w tej kwestii to zawsze ryzyko nieprzewidzianych sytuacji w czasie wykonywania obowiązków zawodowych.

Dzisiaj dużą uwagę zwraca się nie tylko na to, by rękawiczka nie krępowała w żaden sposób ruchów dłoni, ale również na to, by zapewnić jej odpowiednie nawilżenie przez cały dzień. Zdarza się nieraz, że personel przyjmuje pacjentów lub klientów przez kilka godzin, non stop pracując w rękawiczkach. Stąd też dobrze jest sprawdzić, czy rękawiczki zawierają np. wyciąg z aloesu, owsa. Niektóre z oferowanych produktów mają nawet kolagen. Warto, aby rękawiczki pomagały również zadbać o dobre pH skóry. W przeciwnym razie może dojść do groźnych podrażnień i zaczerwień.

To, co jest równie ważne to elastyczność. Dzisiaj stawia się na produkty, które dobrze dopasowują się do kształtu dłoni, ale jednocześnie są w stanie zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa. Ci, którzy są uczuleni na lateks, mogą wybrać rękawiczki z nitrylu lub winylu. Z pewnością one także będą dobrym rozwiązaniem. Jak widać, wybór odpowiednich rękawiczek może być kłopotliwy, dlatego warto go dobrze przemyśleć.

Na safemed.pl można dowiedzieć się więcej o ofercie firmy, która zajmuje się sprzedażą rękawic medycznych.

O firmie:


Firma: SAFEMED Sp. z o. o. Sp. k.

Adres: Wielicka 181 A

Miejscowość: Kraków

Kod pocztowy: 30-663

Telefon: 681-42-52

Domena: http://safemed.pl/


Oceń firmę (0 z 0 głosów)
OpinieBrak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:

PPH i U Meteor Sp. z o.o.

Kraków

Firma Usługowo Transportowa WOŻONKO

Kraków

Kancelaria Adwokacka Adwokat Natalia Chrostek

Tarnów