Opis:


Choroby przyzębia stanowią coraz większy odsetek dolegliwości u pacjentów, którzy zgłaszają się do gabinetów stomatologicznych. Oprócz typowych problemów z zębami takich jak: próchnica, leczenie kanałowe, usuwanie zębów, pacjenci zgłaszają się właśnie z chorobami przyzębia. Jest to jedna z najbardziej niebezpiecznych chorób jamy ustnej. Wczesna diagnoza i rozpoczęcie leczenia rokuje dobrze. Niestety, często choroby przyzębia są lekceważone, co prowadzi do bardzo poważnych konsekwencji.

Zapalenie dziąseł jest najwcześniejszym i najłatwiejszym w leczeniu etapem choroby. Jeśli stan zapalny dziąseł będzie lekceważony, dochodzi do zapalenia przyzębia, którego końcowym etapem może być utrata zębów.

Dziedziną stomatologii, która zajmuje się chorobami przyzębia - ich diagnozowaniem oraz leczeniem - jest periodontologia. W gabinecie stomatologicznym Elżbieta Jachowska leczenie periodontologiczne najczęściej rozpoczyna się od usunięcia osadów oraz kamienia nazębnego. Daje to możliwość obniżenia ryzyka pojawienia się stanów zapalnych. Na tym etapie wykonywane są także zabiegi mające na celu poprawę uzębienia. W drugiej fazie procesu terapeutycznego lekarz periodontolog eliminuje stany zapalne oraz zajmuje się regeneracją tkanek przyzębia, dziąseł oraz kości.

Kiretaż wykonywany w Poznaniu w gabinecie stomatologicznym, o którym można przeczytać na stronie elzbietajachowska.pl, jest jedną z procedur, którą przeprowadza się w celu leczenia chorób przyzębia i dziąseł. Zabieg polega na dokładnym usunięciu z kieszonek dziąsłowych kamienia nazębnego. Kieszonki pogłębiają się na skutek rozwijającej się parodontozy w szczelinie znajdującej się między zębem a dziąsłem. W gabinecie w zależności od głębokości przestrzeni z kamieniem wykonywany jest kiretaż zamknięty lub otwarty. Obydwa zabiegi są przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym. Pierwszy z nich dotyczy kieszonek do 5 mm bez odsłaniania korzenia oraz nacinania dziąsła, natomiast drugi jest polecany w celu oczyszczenia kieszonek głębszych – podczas zabiegu nacina lub odchyla się dziąsło, co daje możliwość zajrzenia do wnętrza kieszonek i precyzyjnego wyeliminowania kamienia.

Data dodania: 15-01-2019
O BLOGU
Źródło:
http://elzbietajachowska.pl/choroby-przyzebia/


O firmie:


Firma: T.J.STATIC PRACOWNIA PROJEKTOWA BUDOWNICTWA JACHOWSKI TADEUSZ

Adres: Polska 102a

Miejscowość: Poznań

Kod pocztowy: 60-401

Telefon:

Domena: http://elzbietajachowska.pl/


Oceń firmę (0 z 0 głosów)
OpinieBrak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:

RAJSKI SŁAWOMIR "SELECT"

Września

FivE-biuro

Poznań

TRAMWAJ NA NARAMOWICE

Poznań