Opis:


Polskie drogi są prawdziwym wyzwaniem dla samochodów pochodzących z Francji. Ilość nierówności jest duża, dlatego też często konieczna jest naprawa tylnego zawieszenia. Można znaleźć również tylne belki po regeneracji, które są tańszym rozwiązaniem niż kupno nowej.

Citroen Berlingo jest typowo osobowo-dostawczym autem. Sprawdza się świetnie w warunkach miejskich. Pomimo tego, że ma wiele zalet, ma również wadę, jaką jest delikatne tylne zawieszenie, które często ulega uszkodzeniu. W tym wypadku warto byłoby nie negować pierwszych objawów uszkodzeń, które mogą doprowadzić do poważniejszych uszkodzeń. Trzeba jednak przyznać, że w polskich warunkach tylne zawieszenie w Citroen Berlingo dość często wymaga naprawy. Zdarza się także, że dochodzi do unieruchomienia auta.

Citroen Berlingo może być wykorzystywany nie tylko do przewozu osób, ale także transportu cięższych produktów. To jednak sprawia, że naprawa tylnej belki w Citroen Berlingo ma miejsce stosunkowo często, co bywa dość dużym mankamentem w czasie użytkowania samochodu. Jest to jednak problem, z którym spotykamy się, kiedy mamy np. Citroen Xsara, Citroen Saxo.

Charakterystyczne objawy "chorego" zawieszenia to np.:

  • piski,
  • luzy i stuki,
  • utrata amortyzacji.

Kiedy samochód traci amortyzację, możemy spodziewać się, że doszło do owalizacji otworów, w których osadzone są łożyska igłowe. Zdarza się także, że samochód popiskuje przy skręcaniu. Trzeba jednak pamiętać, że w wielu wypadkach możliwa jest jeszcze regeneracja tylnej belki. Obejmuje ona wymianę zużytych części na nowe. Wymiana dotyczy np. czopów, łożysk, tulei, uszczelniaczy. Tak przygotowany samochód poradzi sobie na każdej trasie.

Na tylnabelka.com znajdziesz informacje o jednej z firm, która zajmuje się regeneracją tylnej belki do Citroen Berlingo. Nie warto czekać, aż problem sam minie, w przeciwnym razie naprawa może okazać się jeszcze bardziej kosztowna. Tylne zawieszenie we francuskich samochodach nie jest przystosowane do polskich warunków, dlatego warto zwracać baczną uwagę na jego stan techniczny.

O firmie:


Firma: TYLNABELKA.COM

Adres: Westerplatte 55D

Miejscowość: Świdnica

Kod pocztowy: 58-100

Telefon: 730 970 011

Domena: https://tylnabelka.com/


Oceń firmę (0 z 0 głosów)
OpinieUżytkownik Gutek dodał komentarz Ocena 3
Ja tam wolę nie kupować aut francuskich i nie mieć problemu z zawieszeniem niż męczyć się potem co parę lat z naprawami lub wymianą co kosztuje nie takie małe pieniądze.
Opublikowano: 2018-07-12 11:29:14

FIRMY W OKOLICY:

Penilarge - Grupa Intymnosc.pl

Warszawa

DCP Badania

Wrocław

Perfect Bust

Warszawa