Opis:


Poprzez poruszanie się w łonie matki niemowlę zaczyna stymulować swoją aktywność ruchową oraz odczuwać siebie. Jest to niezwykle ważne w rozwoju każdego maluszka z tego względu, że po urodzeniu ma ono poczucie bezpieczeństwa w objęciach matki lub ojca oraz dotyk kojarzy z przyjemnością. Wraz ze wzrostem dziecko zdobywa cenne doświadczenie ruchowe nie tylko poprzez zabawę, czy przytulanie, ale również kąpiel oraz karmienie. Nieprawidłowe postępowanie z niemowlęciem może prowadzić do poważnych zaburzeń, które mogą przynieść w dalszym rozwoju niekorzystne konsekwencje.

Rehabilitacja dla dzieci w Bydgoszczy prowadzona przez fizjoterapeutę z doświadczeniem pozwoli na pokazanie pacjentowi, jak skutecznie i odpowiednio stymulować swoje codzienne czynności dla lepszego rozwoju. Terapia prowadzona przez specjalistę wymaga aktywnego udziału rodzica, który będzie mógł wprowadzać pozytywne zmiany w domu.

Rehabilitacja Dzieci Aleksandra Markiewicz to firma powstała z myślą o najmłodszych dzieciach, które potrzebują wsparcia przy prawidłowym funkcjonowaniu. Oczywiście nie będą w stanie zrobić tego same, dlatego wiedza specjalisty oraz pomoc rodziców będzie niezwykle ważnym elementem w leczeniu. Na stronie internetowej markiewiczfizjo.pl znajdują się niezbędne informacje dotyczące rehabilitacji oraz korzyści wynikających z regularnej pracy wraz z rehabilitantem.

Na osiągniecie maksymalnej sprawności, pozwoli metoda NDT-Bobath. Skupia się ona przede wszystkim na tym, że dziecko nie musi wykonywać serii powtórzeń różnorodnych ćwiczeń, a przede wszystkim dążyć do prawidłowego wykonywania czynności ruchowych. Nauka prawidłowego wzorca to główny cel przyświecający rehabilitacji, dlatego jest ona tak skuteczna i lubiana przez niemowlęta oraz dzieci. W korekcji czynności pociechy ważne jest, aby dziecko robiło jak najwięcej rzeczy w sposób zbliżony do normalnego. Terapia będzie skuteczna tylko wtedy, gdy będzie indywidualnie dopasowana do potrzeb danego małego pacjenta, dlatego specjalista dokłada wszelkich starań, aby opracować najlepsze ćwiczenia w walce z nieprawidłowymi nawykami.

Data dodania: 14-11-2018
O BLOGU
Źródło:
https://markiewiczfizjo.pl/rehabilitacja-dzieci/


O firmie:


Firma: Usługi Fizjoterapeutyczne Aleksandra Markiewicz

Adres: Karnowska 12A

Miejscowość: Nakło nad Notecią

Kod pocztowy: 89-100

Telefon: 601-982-237

Domena: https://markiewiczfizjo.pl/


Oceń firmę (0 z 0 głosów)
OpinieBrak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:

Auto Serwis Kwiatowa

Toruń