Strona główna
DOBRA DIAGNOSTYKA Sp. z o. o.
DOBRA DIAGNOSTYKA Sp. z o. o.

DOBRA DIAGNOSTYKA Sp. z o. o.

81-366, Gdynia, Armii Krajowej 44

Leczenie cieśni nadgarstka Gdańsk - http://dobradiagnostyka.com.pl/

Długotrwały ucisk oraz uszkodzenia mechaniczne ręki przyczyniają się do powstania zespołu cieśni nadgarstka. Jednym z najczęściej pojawiających się zespołów z ucisku nadgarstka jest ZCN oraz zespół ciasnoty kanału nadgarstka. W sytuacji występowania tego schorzenia osoby nie mogą wykonywać codziennych czynności. Uniemożliwia to brak całkowitej kontroli nad kończyną. W zespole cieśni nadgarstka dochodzi do demielinizacji w obrębie nerwu pośrodkowego. W przypadku zaawansowanego stadium rozwoju schorzenia może dojść nawet do całkowitego porażenia nerwu pośrodkowego.

Prowadzona w gdańskiej klinice diagnostyka EMG/ENG jest podstawą do wskazania przyczyn pojawiających się w obrębie nadgarstka bólów. Firma Dobra Diagnostyka stosuje bezpieczne metody pozwalające na obiektywne zbadanie nerwu pośrodkowego a w przypadku pojawienia się choroby wskazania jej stopnia zaawansowania. W ten sposób możliwe jest wdrożenie odpowiedniego leczenia. W przypadku niewykonania tego badania pacjent zostaje narażony na wykonanie często zbędnego zabiegu chirurgicznego.

Przyczyny schorzenia

Główną przyczyną uszkodzenia nerwu pośrodkowego jest bardzo częste powtarzanie ruchów. Takie działanie prowadzi do wywołania stanu zapalnego pochewki ścięgna więzadła poprzecznego nadgarstka. W ten sposób ostatecznie dochodzi do ucisku nerwu pośrodkowego. Leczenie cieśni nadgarstka w Gdańsku ma zastosowanie u grup zawodowych, w których niezbędne jest wykonywanie systematycznej pracy fizycznej. Wśród grup zawodowych, które są narażone na pojawienie się tego schorzenia, są m.in. fryzjerzy, sprzedawcy, mechanicy oraz rolnicy. W tych grupach ryzyko ucisku nerwu pośrodkowego jest bardzo wysokie.

Do innych powodów powstawania cieśni nadgarstka zaliczamy choroby o charakterze ogólnoustrojowym, którymi są w szczególności:

  • guzy np. gangliony i tłuszczaki,
  • urazy i krwotoki,
  • infekcje oraz procesy zapalne (borelioza, gruźlica),
  • zmiany hormonalne zachodzące u kobiet w ciąży lub w wyniku stosowania doustnej antykoncepcji.

ZCKN bardzo często występuje także u osób mających zdiagnozowaną niedoczynność tarczycy.

Copyright 2025 Militaryrok.pl - wszelkie prawa zastrzeżone