Strona główna
Kancelaria Radcy Prawnego Janusz Behrendt
Kancelaria Radcy Prawnego Janusz Behrendt

Kancelaria Radcy Prawnego Janusz Behrendt

83-000, Pruszcz Gdański, Fantazego 1b

Alimenty Pruszcz Gdański | Kancelaria Radcy Prawnego Janusz Behrendt

Coraz więcej małżeństw kończy się rozwodem. Przyczyny rosnących statystyk są różne – niekiedy jest to zdrada, innym razem niezgodność charakterów. Bez względu na to, czy wina leży po którejś ze stron, czy też może obie strony przyczyniły się do rozpadu więzi, konieczne jest skorzystanie z usług prawnika. Najlepiej skorzystać z usług specjalisty, który ma wieloletnie doświadczenie w procesach rozwodowych i sprawach o alimenty. W Pruszczu Gdańskim można na przykład zdecydować się na ofertę, jaka jest dostępna na stronie internetowej jb-kancelaria.pl.

 

Jakie kwestie należy wziąć pod uwagę?

 

Jeszcze przed złożeniem wniosku rozwodowego, osoba wnosząca sprawę musi zastanowić się nad kilkoma istotnymi czynnikami. Należy do nich na przykład to, kto odpowiada za rozpad małżeństwa. Niezwykle istotne jest porozumienie się w kwestii przyznania władzy rodzicielskiej nad dziećmi. Para, która chce się ostatecznie rozstać, musi również podzielić swój majątek, a także ustalić, w jaki sposób zamierza korzystać z dotychczasowego miejsca zamieszkania. Istotną kwestią są również alimenty.

 

Dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalisty?

 

Wybór profesjonalnego adwokata zwiększa szansę na to, że sprawa zakończy się powodzeniem, czyli tak, jak pragnie tego powód. Składający wniosek o rozwód może ubiegać się o alimenty czy przyznanie opieki nad dziećmi zgodnie z obowiązującą procedurą prawną. Można również zasięgnąć opinii eksperta we wszystkich opisanych wyżej kwestiach, związanych ze sposobem podzielenia majątku albo wspólnym zamieszkiwaniem dotychczasowego domu. Przepisy są na tyle skomplikowane, że ich odpowiednia interpretacja jest dla laika dużym problemem. Współpraca z kancelarią adwokacką pozwala uniknąć wszelkich niejasności. Mimo wszystko należy pamiętać, że sąd może nie udzielić rozwodu w pewnych przypadkach. Dzieje się tak na przykład wtedy, gdy rozwód zagraża dobru wspólnych dzieci, które jeszcze są nieletnie, jest sprzeczny z zasadami wspólnej społecznej egzystencji albo jeżeli powodem jest osoba winna za rozkład pożycia małżeńskiego.

Copyright 2025 Militaryrok.pl - wszelkie prawa zastrzeżone